Kodune poksitreening - harjutused algajatele

Kodune poksitreening hõlmab poksikoti harjutuste tegemist. Teine treeningvõte, mida poksihuvilised saavad kasutada, on varju võitlus. Vaadake personaaltreeneri ja poksija Tomasz Piotrowski koostatud treeningut algajatele.

Poksitreeninguid saab edukalt teha ka kodus - selleks on vaja siiski põhilisi tarvikuid, näiteks kindaid ja boksikotti. Pärast nende lõpetamist võite alustada harjutusi reflekside parandamiseks ja löögitehnika täiustamiseks.

Loe treener Tomasz Piotrowski näpunäiteid, kuidas kodus poksi treenida.

Poksikoolituse variandid

Iga treeningukavas olev poksija sisaldab alati poksikoti harjutusi ja varju vastu võitlemist.

• Varjuga võitlemine

Varjuvõitlus seisneb vastase kujutlemises ja teesklemises, et soovite teda lüüa, reageerides samal ajal tema jäljendatud löökidele. See treenimistehnika töötab suurepäraselt ka kitsas ruumis. See sunnib meid keskkonda oskuslikult kasutama, jalgu töötama ja lööke tegema. Harjutust saab sooritada ringidena. Kõige paremini töötab 3-minutiline tööaeg koos üheminutilise vaheajaga.

• Töötage poksikoti kallal

Teine treeningvorm on mulgustikoti kallal töötamine. Selle abiga saate töötada löökide tugevuse või kiiruse ja dünaamika kallal. Suurepärane võimalus on teha paar lööki sellises vormis nagu varju võitlus, mis on 3 minutit 1-minutise pausi kohta. Näiteks 3-6 sellise vooru järel saate liikuda nn tempide juurde. Esialgu seadsime endale 10 tööringi, igaüks 20-sekundiline 40-sekundiline paus. Töö ajal saate kotil teha väga kiire ja dünaamilise poksijooksu. Teine võimalus on seista kindlalt poksiasendis kotist sobival kaugusel ja töötada ainult sirgete löökidega, millel on täielikud puusa keerdumised ja käe pikendamine. Sellisel juhul on oluline õige tehnika, muidugi teostame harjutuse löökide jagamisega kohe, kui oleme võimelised üles tõusma.

Vaata ka: Sambo - vene võitluskunst. Sambo tüübid ja nipid

Vaadake, kuidas poksikotil korralikult treenida [WIDEO]:

Samuti saate koti peal suurepärast tööd teha ja oma löökide tugevuse kallal töötada. Selle efekti saavutamiseks töötame poole vahemaaga, mis tähendab, et peame olema koti lähedal. Keskendume konksudele ja konksudele. Me ei suuda sirgeid lööke lähedalt teha. Igale löögile tuleb anda maksimaalne jõud ja dünaamika. Töötame ka lühikeste voorude vormis.

• Harjutused hüppenööri ja tennisepalliga

Ma ei kirjuta sellest, kuidas köit hüpata, sest see on ainult harjutamise ja harjutamise küsimus. Sa pead lihtsalt seda tegema, et hüppamine oleks kerge ja lihtne.

Siiski ütlen paar sõna tennisepalliga töötamise kohta, millega saate teha tõeliselt raske harjutuse. See seisneb poksiasendis liikumises, kõigi õige poksikäigu reeglite järgimises ja samal ajal tennisepalli tilgutamises. Põrgatame palli üks kord vasaku ja üks kord parema käega. Tehke siin samad ringid nagu varjutuses.